| MaryParonoia a întrebat:

Hey am 16 ani si am vreo 3-4 zile de cand am varicela
Stie cineva ce pot sa fac sa scap mai repede,de ea mai ales mancarimi, o crema sau spry orice e bun!
Am incercat apa mentolata dar degeaba mai tare ma mananca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, trebuie să stai la căldură : varicela "iese" şi trece mult mai repede.

Iar pentru mâncărimile pe care le ai este o cremă/soluţie specială, mentolată, la farmacie.

| MaryParonoia explică (pentru bursuc001):

Stiu de care dar de la aia mai tare ma mananca