| anonim_4396 a întrebat:

Hey,
Am inteles ca oleaginoasele sunt foarte sanatoase consumate moderat, si pot fi si inlocuitorii excelenti a chipsurilor, covrigeilor si alte rontaieli nesanatoase si sarate de care avem pofta.
Dar dulciurile, zaharul cu ce il inlocuim cand suntem la dieta de exemplu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Indulctiori naturali-> stevie.

| Lostlyric a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa inlocuiesti zaharul cu mierea. Mai exista cativa substituenti: siropul de agave, siropul de artar, stevie.

| aXy99 a răspuns:

Ori renunti definitiv la carbohidrati (si tii o dieta ketogenica) ori consumi fructe sau dulciuri cu moderatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar cand am pofta de ceva dulce? ce anume pot mancahee hee