| Anonim007363628 a întrebat:

Hey.
Am luat vitamine destul de multa vreme.
E posibil sa ma îngraș?
Am observat ca mănânc foarte mult, mi-e foame încontinu.
As vrea sa mai slăbesc și sa nu mai mănânc atât.
As proceda corect dacă nu as mai manca deloc sau as manca foarte puțin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănâncâ mai multe proteine : carne, ciuperci, ouă gătite preferabil fără ulei (la cuptor, pe grill, fierte) și mănâncă puțin și des și bea cât mai multă apă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai proceda bine dacă ai trece la o dietă de viață lungă. O să te contactez în privat sau prin felicitare.

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa fii in deficit caloric ca sa slabesti. Nu e bine sa te infometezi. Doar scazi din calorii si evita carbohidratii simpli si grasimile nesanatoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se simte niciun efect cand iei vitamine. Pofta aia de mancare e de la altceva

| marinaru777 a răspuns:

Nu mai lua vitamine ca ai sa mananci si masa din bucatarie incearca sa procuri acele vitamine din fructe, legume etc

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Daca elimini masa de seara, iar la micul dejun si pranz mananci ceva vegan sau pe baza de vegetale, atunci ai sanse sa slabesti.

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Buna. Eu am luat vitamina C si fier deoarece mi-a recomandat doctorul si am pus pe mine 5-6 kg. Chiar imi crescusce pofta de mancare.

| NuDauNiciunNume a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

Acum incerc sa slabesc si deja am dat jos 1 kg in vreo 2 saptamani. Renunta la dulciuri, sucuri, alcool, chipsuri si chestii in ulei cum ar fi bacon. Poti calcula pe net cate calorii ar trebui sa mananci intr-o zi pentru a putea slabi. Va trebui sa mentionezi cateva masuratori, kg si inaltime si vei fi in deficit caloric cu 200-300 calori pe zi.

| Noturbusiness a răspuns:

Iti recomand dieta (sau stilul de viata cum ii spun fanii) FIX LA FIX. Consta in faptul ca mananci ce vrei, chiar si dulciuri, doar ca numai la ore fixe (7, 10, 13, 16, 19). Durata unei mese nu trebuie sa depaseasca 20 de minute. Si pe langa dieta asta poti sa faci si putin sport. Te va ajuta sa slabesti mai repede. Pentru mai multe informatii cauta pe internet sau pe grupurile de pe Facebook.