| Secret5 a întrebat:

Hey, am o problemă, am o mancarime de câteva ore in zona întina! Precizez nu am avut niciodată contact sexual (cu alte cuvinte sunt virgină), in schimb iubitul meu mi-a făcut se* oral acum 2 zile, poate fi din cauza asta? Ultima dată am făcut analizele anul acesta în luna aprilie si au ieșit ca nu am nici o infectie, se poate sa am acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar unele infectii se pot lua si prin s. oral. Inclusiv daca ii faci tu lui.
Poate fi vorba de o simpla mancarime cauzata de lenjeria intima sau de ingiena precara in zona respectiva, dar daca ea persista sau apare fara motiv clar, e recomandat sa apelezi la un medic ginecolog, pentru a pune un diagnostic corect.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se.xul oral este contact sexual si, dupa primul contact sexual nu mai esti virgina. Poti lua infectii cu transmitere sexuala si prin se.x oral, nu e nici o surpriza, asa ca este probabil sa fi luat si tu una. Ai nevoie de noi analize (ginecologice, nu de sange)

| Marina1695 a răspuns:

Da se poate sa fi luat o candidoza vaginala, nu este ceva grav, poti face spalaturi cu bicarbonat de sodiu dizolvat in apa, o sa treaca in cateva zile.

| Nina_Alexandra_Fodor_1989 a răspuns:

Ai loat poate antibiotic? Este pentru mâncărimi intime, în termeni medicali se numește candida și este o crema care se numește Gyno-canesten