| Protocal a întrebat:

Hey!

Astazi ma jucam cu prietenul meu si intr-un fel am cazut pe spate din pat, pe parchet. Incercand sa amortizez cazatura, am pus mainele dupa capul si urma sa fie lejer doar ca capul a alunecat pe parchet si gatul meu a "trosnit" deodata. Pe moment nu-mi mai simteam gatul deloc, iar acum simt o durere foarte mica cand iau pozitia de "gheb" sau fac podul. E grav?
Ce ar trebui sa fac?
Astept sa treaca?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Sfatul meu este sa mergi, totusi, la medicul de familie! Daca medicii iti spun ca nu e nimic, atunci e bine. Dar trebuie sa mergi la medic pentru ca el este cel mai in masura sa iti spuna daca e grav sau nu, si ce ai de facut mai departe. Multa sanatate iti doresc si sa dea Bunul Dumnezeu sa auzim de bine! Te pup si iti doresc, din suflet, o zi cat mai frumoasa si sarbatori fericite! kiss

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, sa te relaxezi si sa eviti sa te mai lovesti. Nu-i nimic grav, va trece in 2-3 zile!

| AlexSalling a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic. Stai linistit si relaxeaza-te, iti va trece,

| Victoria18 a răspuns:

Daca zici ca e o durere mica si motilitatea nu ti-a fost afectata inseamna ca ai suferit doar o luxatie. Daca in cateva zile nu trece ar trebui sa iei legatura cu un doctor.

| Ihora_Denisa_2003 a răspuns:

Bună! Nu ai nimic, doar stai liniștit și evită mișcările bruște ale gâtului. Desigur, dacă durerea persistă, eu te sfătuiesc să consulți un doctor. Sper c te-am ajutat happy