| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cei care ați avut apendicita, cum s-a manifestat și in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am avut febra foarte mare, undeva pe la 39+ si nu scadea deloc orice pastile as fi luat si nu aveam niciun simptom de raceala deci nu stiam de unde pornea si m-am dus la medicu de familie, m-a pipait in partea dreapta si aveam o durere mica acolo si m-a trimis la urgente ca a zis ca ea crede ca-i apendicita si aia a fost. Cand m-a vazut internista si a auzit ca eu-s suspecta de apendicita a inceput sa rada sa zica ca cineva suspect de apendicita nu e in stare sa meara singur. Da eram in faza de inceput.

| alma200033 a răspuns (pentru Adry05):

Și de cat timp ai avut simptome astea?

| Adry05 a răspuns (pentru alma200033):

Nu mai stiu, parca 2-3 zile până m-am dus la doctor.
O colegă știu că a apucat-o o criză de vomitat, o durea groaznic în dreapta și nu se mai putea ridica de jos când a avut apendicită.

| alma200033 a răspuns (pentru Adry05):

Mulțumesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durere acolo.

| RobertMoon a răspuns:

Daca vrei sa verifici daca ai apendicita intinde-te pe spate, trage adânc adânc tot aerul în piept, tine-ti respirația și roagă pe cineva să te apese in partea dreaptă, daca te doare sau îți vine să vomiți e cel mai probabil sa ai, dar cel mai bine poți merge la medic, îți poate face eventual o mica ecografie.

| alma200033 a răspuns (pentru RobertMoon):

Pot și sări sau alerga nu am durere mare, și dacă tușesc ii ok...

| HadesSs a răspuns:

Durere in partea dreapta, amorteala a piciorului drept, voma, dureri de cap, stare generala de rau.

| alma200033 a răspuns (pentru HadesSs):

Iar dacă am de câteva săptămâni durere in dreapta jos, dar fără febră și grețuri nu este atunci nu?
Menționez că am ciclu de câteva luni doar

| HadesSs a răspuns (pentru alma200033):

Du-te la control cel mai bine,