| alma200033 a întrebat:

Hey! Cei care ați vrut să vă îngrășați ce ați făcut? As vrea sa mă ingras dar nu știu cum!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am băgat fast food, shaorma, dulciuri, sucuri, mezeluri, mâncam și noaptea, mă făcusem ca porcul. Nu ți-aș recomanda. Ușor te îngrași, greu slăbești.

| ConnorRK800 a răspuns:

Ca sa te ingrasi, trebuie sa mentii o dieta hipercalorica (mananci mai multe calorii decat metabolismul tau arde). Ca sa afli care-i BMR-ul tau (basal metabolic rate), sau mai bine spus - de cate calorii, estimativ, ai nevoie ca sa iti mentii masa corporala, iti sugerez site-ul:

https://www.calculator.net/bmr-calculator.html

| christine99 a răspuns:

Mananca mai multa paine, si dimineata mic dejun obligatoriu.

| Sn4k3 a răspuns:

Mancand. Trebuie sa fii in surplus caloric. Alta metoda nu este.