| nobixx a întrebat:

Buna all. as vrea sa stiu cum e mai bine...sa ma ingras si apoi sa fac sala sau sa fac sala si sa ma ingras in acelasi timp?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei se face sala ca sa scapi de grasime si sa ai un corp bine proportionat.Cum crezi tu ca daca faci sala, te ingrasi? Nu prea stii ce vrei.Sau nu stii sa explici ceea ce vrei.

| nobixx explică (pentru darrio2007):

am scris cum e mai bine? adica cum o sa am rezultate mai rapide

| Tudorica_Felix_1997 a răspuns:

Deci baiatul intreaba daca ar trebui sa se ingrase sau daca ar trebui sa mearga la sala si sa puna masa musculara

eu am 1.86 si 63 kg si am inceput sala acum 2 luni cand aveam 59kg
am ales asta pentru ca eu nu pot sa ma ingras oricat as manca si de ce sa ma ingras in loc sa pun masa musculara? oricum iti zic eu ca la inceput e putin mai greu pentru ca o sa dai grasimea si chiar si daca mai pui muschi nu o sa cresti chiar asa de mult in greutate dar cu timpul o sa se observe
eu de exemplu am inceput cu 26 la biceps si acum am 30 aproape 31