| Maria_Sara_1991 a întrebat:

Hey cine ma poate ajuta de sambata ma doare burta si vomit intruna si sunt si racita... ce as putea face sa imi treaca? La doctor am fost dar mi-a spus ca nu am nimic....va multumesc anticipat dau funda cui ma ajuta:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti cumva la ciclu? Sau de la ce te doare si pe tine burta? Ia niste nurofen daca ai racit, mergi la medicul tau de familie sa te consulte, nu la orice medic care nu stie nimic, poate ai mincat ceva si ti s-a aplecat de aceea vomiti, ia niste emetiral de la farmacie pentru starile de vomă, si nu abuza de grasimi carne tocată specifice sezonului in care sunte m, poate ficatul este obosit si el i ti dă aceste stari de vomă, fumezi? Daca da, ar trebui sa te lasi de fumat. Multa sanatate tie si mamei tale, cum se mai simte dînsa?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Ce mai faci, cum te simti? Dar mama ta?

| Maria_Sara_1991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hey, bine mama e cam tot asa

| Mihaelablabla a răspuns:

Cauta la alt doctor. Daca tu vomiti trebuie sa iti dea ceva, nu sa te trimita acasa spunand ca nu ai patit nimic.