| thedj a întrebat:

am o problema. Ma doare putin burta dar putin mai sus de buric, si imi este putin greata dar nu sa vomit ce as putea face sa imi treaca si ce am? Am fost la toaleta si nu am prea reusit mare lucru poate sunt si constipat dar imi este putin rau si ma doare burta ce as putea face sa imi treaca?

Dau funda si fara raspunsuri in gluma, merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Du-te la doctor daca te doare...nu are rost sa stai asa.

| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa mananci coaja de paine cu branza tare

| foxsilver a răspuns:

Probabil ca ai o indigestie! Stai in pat, foarte relaxat, si maseaza puternic locul, timp de 5-10 min.; mai precis, o palma mai sus de locul unde te doare, si pana la buric, cu miscari doar de sus in jos.
O alta metoda ar fi sa iei o jumatate de lingurita de bicarbonat de sodiu (de bucatarie), dupa aceea sa bei un pahar de apa. Metoda asta sa n-o aplici prea des, ca iti nenorocesti stomacul!

| MisFit20 a răspuns:

Mai sus de buric? Imediat sub stern? Pai sigur e stomacul, ai mancat ceva nepotrivit, incearca sa bei apa cat poti, si sa te intinzi, maine o sa fi ca nou.

| gazza01 a răspuns:

Du.te la doctorul de familie!

| Faruece a răspuns:

Stai intins in pat, cu burta-n sus si incearca sa te relaxezi