| RockLife99 a întrebat:

Hey! Cine poate sa imi spuna ce pot sa fac sa imi creasca unghiile mai repede pentru ca le am foarte mici. Thanks!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dianacool a răspuns:

Hey...Shi eu am avut aceeasi problema cu unghiile...Shi a aplicat acest tratament
cu zeamă de lămâie şi drojdie de bere. Pentru creșterea unghiilor, pentru a recâștiga frumusețea lor, dar şi pentru a stimula întărirea, trebuie aplicate tratamente de cel mult trei ori pe zi timp de două săptămâni. Zeama de lămâie, fără alte ingrediente: aplică cu ajutorul unei pensule zeamă de lămâie pe unghii ca și cum v-aţi da cu lac (nu trebuie să speli unghiile pentru următoarea jumătate de oră). Şi, uleiul de parafină e bine cunoscut pentru proprietățile sale de creștere a unghiilor. De asemenea, pregăteşte un bol în care se află ulei de măsline călduț (nu fierbinte), unghiile trebuie ținute constant timp de zece minute. Drojdia de bere, este și ea un mic miracol ce oferă strălucire și întărește unghiile. Înmoaie puţină drojdie de bere în apa în care ai fiert tărâţe de grâu. Pasta obţinută se aplică pe unghii şi se lasă 30 de minute. Pentru obţinerea efectelor dorite, tratamentul se repetă timp de 7-8 zile. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| RockLife99 explică (pentru dianacool):

Mersi fooooarte mult!

| dianacool a răspuns (pentru RockLife99):

Nu ai pentru ce!love struck

3 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

Eu cum pot sa le fac sa creasca mai incet?laughing)Cresc prea repede si trebuie sa la tai, chiar daca au o lungime frumoasa peste2-3 zile e incomoda straight faceIncearca sa nu te gandesti deloc la ele si nici nu iti vei da seama cand au crescut atat happy:*