| DaReZon a întrebat:

Hey.
De 3 zile am numai cosmaruri. Nu visez o chestie anume ci in general. De ce am cosmaruri de 3 nopti in continuare si cum pot sa opresc asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| julius a răspuns:

E normal sa ai cosmare, mai ales dupa o schimbare in viata ta, vezi o lista de cosmare si vei afla ca ale tale nu sunt unice : www.dictionar-devise.ro/Dictionar_de_cosmare.html‎

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ia înaite de culcare un calmant sau bea un ceai calmant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OMG, ce duc dorul la cosmaruri :X. In loc sa nu visez nimic sau tot felul de porcarii prefer sa visez chestii care ma sperie.
Inainte sa te culci, gandeste-te la lucruri frumoase, incearca sa uiti ca visezi cosmaruri.

| Hevnoraak a răspuns:

Am avut şi eu de astea, când jucam Doom 3 sau Dead Space, dispar după un timp.Nu te speria sunt doar vise.

| eusuntdeea a răspuns:

Pai... poti sa ai cosmaruri si de la stres, nu numai de la filme de groaza etc. Deci nu te mai stresa atat si cand te culci gandeste-te la ce iti face placere, la ce vrei sa faci ziua urmatoare... Asa am facut eu si am scapat de cosmaruri.
Sper sa te ajute si pe tine happy

| elutza21 a răspuns:

Poate te ai uitat la ceva de groaza sau te a marcat o intamplare, eu asa patesc de obicei. Daca ai apa sfintita in casa, sfinteste in camera ta si n pat. eu asa fac si nu mai visez urat. Sper ca sfatul meu sa ti fie de ajutor. Viise frumoase!

| crise a răspuns:

SFAT probat: nu te mai uita la televizor la NIMIC. In schimb vizioneaza o comedie gen Stan si Bran.
O sa vezi ca lucrurile se schimba complet!
O sa razi, dar. eu am facut atac de panica in avion din cauza discovery-ului, si mai aveam putin si-mi luam arma din cauza AXN-ului.Nu mai vorbim de exagerarea in care sunt prezentate stirile mincinoase.

| Molnar_Stefania_1994 a răspuns:

Nu te mai uita la filme de groază de la ora 10 în sus.
culcă-te şi tu pe la 9-9:30