| florin193 a întrebat:

Hello TPU!
i sa mai intamplat cuiva sa aiba 3 cosmaruri in aceiasi noapte?
mi s-a intamplat mie acum cateva zile si a fost oribil, nu imi mai dadeam seama daca m-am trezit sau inca visez de dimineata laughing

Răspuns Câştigător
| Reanna a răspuns:

Da, sigur.
M-am "stresatwinking".

asa, cum ziceam happy

Deci da. Mi s-a intamplat sa am 3 cosmaruri in aceeasi noapte ^_^

10 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Nu se poate sa ai 3 vise in acceasi noaptehappy Deoarece un vis dureaza cateva minute si chiar nu avea cum sa tina minte toate cosmarurilehappy Deoarece in momentul cand ne trezim am iesit din "lumea" aceea

| florin193 explică (pentru rater1994):

Eu imi aduc foarte bine aminte ce am visat, pana la cele mai mici detaliiwinking am o memorie destul de buna

| Paranormal12 a răspuns (pentru rater1994):

Nu cumva minti? Eu am avut si 10 vise pe noapte, si imi aduceam aminte de continut, drept, nu cu detalii dar esentialul il stiam.

| Reanna a răspuns:

Heii ...cum adica nu pot exista 3 vise?

Si eu am visat 3 unul dupa celalalt si tot ciudat ca erau cosmaruri.

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns:

Acum cateva minute am avut cel mai oribil si scary cosmar: Eram pe strada cu prietenii si cu mama ca sa luam niste zarzare de la un nene de statea fata in fata cu noi. Dupa aceea tot cerul se facea negru, si apoi a spus mama: "Uite-te la norii aia ce negrii sunt" la care eu in gandul meu: "WTF n-am vazut asa nori negri". Deodata au aparut niste demoni cu cap de craniu imbracati in rosu, eu cand i-am vazut toata strada era intr-o ceata. Am incercat sa fug dar mergeam cu incetinitoul si am spus: "Nu are cum sa intre in casa dar poate sa intre in noi" Mama spusese: "ADU REPEDE BIBLIA!"
dupa ce am cautat biblia m-am intors cu spatele si l-am vazut pe demonul ala cum se uita la mine atunci m-am trezit. Sfarsit.

| florin193 explică (pentru Alexandru_Ungureanu_1990):

Wow. ce vis tare. ma dispera si pe mine faza cu incetinitorul ca in orice vis ma misc in reluare laughing. trebuie sa ma gandesc cum sa alerg mai tare laughing

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns (pentru florin193):

Da stiu dar eu cand vreau sa ma ridic merg in genunchi si asta ma dispera cand vreau sa alerg sau atunci cand ma musc de deget doare un pic am visat odata ca aveam un transformers din ala original si totul parea real pana m-am muscat de deget
PS: eu pot sa imi dau seama chiar in vis daca e real sau nu doar muscandu-mi degetul.

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns:

Am avut aseara un vis ciudat rau de tot.
Se facea ca eram in California (cred), si dintr-o data un criminal cu un aruncator de flacari incepuse sa arda pe cine vedea, Eu fiind istet mi-am imaginat un calas, duca care am apasat tragaciul si i-am dat un glont in oua, un glont in inima, si unul in cap.
Dupa ce el murise parca spiritul ma poseda ca si cum eram intr-un joc gen GTA, Si apoi ma punea sa stau crouch langa o femeie moarta si parca ma miscam inainte inapoi ca si cum o stiti voi ce. Dupaia am luat aruncatorul(tot posedat) si am inceput sa ard lumea.
Dupa care un chinez trecea pe langa un nene cu sabii cu din astea. Dar eu cum eram posedat l-am luat la nenea ala si i-a pus fier incins pe piept. Dupa ce i-a pus fierul a inceput sa-l taie in doua. Atunci spiritul criminalului a iesit din mine, apoi eu m-am repezit la nenea ala cu sabiile incercand sa-l salvez pe chinezoi. Dar din pacate imi bagase sabia in inima. Sfar Sit.

| EdyAlex a răspuns:

Mi s-a intamplat odata... era foarte neplacut... oricum iti urez vise placute!

| betty1357 a răspuns:

Depinde de ziua dinainte pentru ca noi visam lucruri referitoare la ziua trecuta. Si nu se poate sa ai chiar trei cosmaruri in o singura noapte. visele in general dureaza in jur de 5-10 secunde, si rar 20. Deci sa gandeste-te mai bine. Omul viseaza pe la miezul noptii, depinde cans se culca, si e posibil sa fi fost stresata. Sa stii ca nu e chiar ceva de speriat, oamenii au mereu cosmaruri, nu e ca si cum ar veni sfarsitul lumii.