| anonim_4396 a întrebat:

M-au ciupit țânțari de pădure, molii si alte lighioane zburătoare de mâini, picioare.
Am zis hai ca imi trece in cateva ore, eu fiind obișnuit cu țânțarii ăștia normali de apartament.

Au trecut 4 zile si ma ustura si mă mănâncă si sunt umflate ciupiturile ca in prima zi.
Cu ce sa le dau să mă lase in pace?
Nu vreau sa aud de fenistil si alte lucruri din astea drăguțe cu pielea.
Mie imi place medicina spartană.

Dacă imi recomandați ceva spuneți iod, betadina, Alcool.
Mai pot da cu 400W UV pentru câteva secunde.

Urăsc medicamentele, cremele, gen frecție la picior de lemn.
Caut ceva cu care sa dau de maxim 3 ori ori, imi dă sângele si se face acolo ori trece si se vindecă.
Dar sa văd ca are un efect real, concret, palpabil.
Efect tot azi.
Bun rau.
Dar ma enerveaza cand vad că dau cu ceva si nu se întâmplă nimic, nu are nici un efect!

Am foarte mult de muncit acum si mă mănâncă aceste ciupituri imi vine sa ma scarpin incontinuu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"Mie imi place medicina spartană."
Atunci, rabda pana iti trece.

| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Sptartan înseamnă si ca tai cu sabia buba si pui acolo un fier încins in fic roșu care luminează
Sa nu se infecteze rana
Vad că ma mai lasat de la alcool 99, 96%
Cred ca ii mai dau o dată si cu ceva tinctura de iod pe asta o caut acum dar nu stiu unde a dispărut
Si sper sa ma lase de tot

| Cksihja a răspuns:

Dă cu spirt și nu te mai scărpina.

| RxTx a răspuns (pentru Cksihja):

Am dat eu cu alcool 99, 96% alcool
Cred ca e o alergie ceva venin.