| xChampiionOrLooser a întrebat:

Hey,dragilor!
Am 13 ani si am baut cateva guri de energizant Mountain Dew, si acum ma doare burta[mai exact in partea stanga]
Deci, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Ţi s-a întâmplat exact ca şi mie. Aşa păţesc şi eu când beau Mountain Dew. Se pare că nu este bun pentru toţi.

Îţi recomand să te alimentezi cât mai mult astăzi. Mănâncă banane, Bake Rolls, etc. Să fie mâncare uscată. Poţi să-ţi faci şi un ceai, cred că ţi-ar prinde bine. Dacă nu, bea un pahar de lapte.

Pa-pa.

| xChampiionOrLooser explică (pentru Hydrangeaceae):

Si la fel si cu capu? Ca incepe sa ma doara!

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru xChampiionOrLooser):

Nu, capul nu m-a durut, numai stomacul şi burta. Dacă te doare capul, ia un Paracetamol sau un Algocalmin. Stai în pat şi odihneşte-te.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu știu că nu este energizant, este un suc obișnuit, acidulat.
Bea un ceai de mușețel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa mananci usor si sa te hidratezi cum ntrebuie.
Te pup!

| CorneliaC a răspuns:

Sa nu mai bei pe viitor

| AtomiculX a răspuns:

Bea multa apa ca sa te scoata la toaleta sa poti eliminina energizantul. Iar un sfat prietenesc : nu mai bea sucuri cu acid daca iti fac rau!

| xChampiionOrLooser explică (pentru AtomiculX):

Si o sa imi treaca durerea de cap?