| username1500 a întrebat:

Hey! happy
Stiti cumva daca o sa slabesc si cam cat?
Dimineata beau un pahar cu suc de portocale(7:30-7:40)
La pranz cereale (mananc intre13-14)
La cina oua fierte (2 oua) si rosii cu iaurt...si cam atat
(inte 7 - 8 seara)
De asemenea mananc intre mese un morcov, mar si un iaurt+25-30 sau chiar 35 minute exercitiibig grin
Deci vreo sansa sa slabesc? cam cat in ce timp? FUNDA!
apropo o sa fiu obligata sa mananc ceva dulce curand(ziua cuiva)... oare daca vomit seara o sa mi afecteze procesul sau ceva de genu? sau ce altceva as putea face? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Hey, da ai putea slabi cu aceasta dieta si minimum 30min exercitiii pe zi. Nu stiu cat ai putea slabi fiindca tine de organismul fiecaruia. Daca mergi la ziua cuiva o prajiturica nu o sa iti faca rau. Organismul tau are nevoie si de dulce. Nu vomita caci iti poate afecta sanatatea. O dieta nu inseamna numai legume si fructe, carne fiarta si lactate degresate. Trebuie sa mananci si niste nuci, fistic, curmale(cel mult un pumn). Eu ti-as recomanda sa incluzi in meniul tau si ceva picant. In chilli exista o substanta care grabeste procesul de slabire. Bafta la slabit.

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Desigur, vei slabi, si apoi vei avea parte de un bilet dus cu Salvarea la Spital, si daca esti norocoasa si o excursie la psiholog, ca o sa dai in bulimie.

| William a răspuns:

Din fericire pentru tine site-ul TPU.ro este plin de clarvazatori si eu sunt unul dintre ei. Vei slabi 500 de grame pe zi daca iti ungi parul cu ulei de masline amestecat cu cafea. Cat despre exercitiile fizice... trebuie sa obosesti ca sa arzi calorii, nu conteaza daca faci 10 minute miscare sau 10 ore. Daca tu nu obosesti in alea 10 minute mai trebuie sa faci miscare pana obosesti. Iti sugerez sa faci 10-15 flotari in timp ce iti tii respiratia, asa obosesti mai repede si dupa aceea poti sa iti continui programul obisnuit de exercitii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru William):

Flotari in timp ce-ti tii respiratia? trebuie sa obosesti de la efort fizic mah, nu ca-ti tii tu respiratia ca atat te duce capul, nu te ajuta fix cu nimic.

alt copil mic

| William a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma gandeam ca lesina daca face asta.