| maria1417 a întrebat:

Hey...help.din cand in cand am o problema cu respiratia. mi se par ca nu am destul aer in plamani si simt nevoia sa casc sau sa inspir mai des. ce sa fie? tocmai am scapat de o pneumonie si mai am din cand in cand dureri in spate, in dreptul plamanilor. dar aceasta problema imi mai apare si cand sunt perfect sanatoasa, nu neaparat dupa o raceala.si nu intotdeauna.mentionez ca nu am avut probleme pulmonare grave

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

S-ar putea sa fi doar un tic.Si eu am simtit asta o perioada, dar dupa mi-a trecut.

| 0PopaPorno a răspuns:

E lipsa de Calciu si Magneziu. Si eu am asa. La mine e de multa vreme,dar nu am fost la doctor. Mi-e frica sa nu fie astm, dar nu cred ca e. Lipsa de aer pote fi si din cauza stresului, a problemelor si grijilor.

| Andreea19Alina a răspuns:

Si eu un fel de problema asemanatoare si am fost la foarte multi mediici care mi-au spus ca nu am nimic la plamani.Ar trebui sa te duci sa faci un test pentru astm, e foarte interesant.Du-te si fa investigatii!

| TuttyFk a răspuns:

E de la lipsa de calciu si de fier si eu am la fel si numai in peridoada cu lipsa de calciu. Nu te speria ia calciu si fier ca iti trece dupa ce pui calciul inapoi