| Bubu3579 a întrebat:

Hey! Nepoțica mea a făcut, in iulie un stop cardio-respirator.Problema e că, are niste stări de agitație permanentă.Se uita spre dreapta si pe tavan, de parca ar urmario cineva ( face niște ochi mari ). Menționez ca a fost dusa la neurolog, dar nu i -a zis nimic special.Ați mai întâlnit pe cineva cu stări d-astea? Si daca da sau ameliorat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cortex a răspuns:

Trebuie dusa la medic urgent la un cardiolog, probabil are tensiune arteriala si bataile inimii nu sunt normale, nu pot sa ma pronunt pot doar sa spun ca trebuie mers la medic.

| Bubu3579 explică (pentru Cortex):

Este programata la cardiologie luni.Da, intr-adevar are hipertensiune, cum sa îți spun are vreo 14 diagnostice, per total.

| Cortex a răspuns (pentru Bubu3579):

Doamne ajuta sa se faca bine.Cand esti in preajma ei incearca sa-i oferi un sentiment de relaxare, sa o faci sa se simta bine si in siguranta. Daca are emotii pozitie acestea vor contribui pozitiv asupra starii ei de sanatate.