| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Oare din ce cauză mă simt obosita non stop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exista multe cauze, una dintre ele poate fi chiar o afectiune a ficatului, precum hepatitele.
Pe de alta parte poate sa fie si ceva neuro, psihic.
Poate sa mai fie si faptul ca nu te odihnesti cum trebuie sau ai insomnie ori te culci foarte tarziu.
Cum am spus pot fi multe cauze.
Cel mai bine este sa mergi la medicul de familie si va sti el sa te indrume de acolo unde sa mergi si ce analize sa faci pentru a lamuri care este cauza oboselii tale!
Daca ar fi dupa mine eu as zice ca ficatul are ceva, o steatoza, o hepatita sau doamne fereste hepatita virala, exista posibilitatea, insa nu se pun diagnostice pe net ci doar in urma consulturilor medicilor de specialitate.
Multa sanatate iti doresc!

| Sn4k3 a răspuns:

Alimentatie nesanatoasa/insuficienta, odihna insuficienta, lipsa de miscare sau probleme cu ficatul.

| Nemessys a răspuns:

Posibil ca activitati care iti consuma prea multa energie
-nu mananci cat si ce trebuie.
-nu te odihnesti suficient sau nu respecti un program regulat de odihna.

| RoCkKiD a răspuns:

Cum arata programul tau de somn?
Ce manaci in general?
Faci miscare?
Iei ceva medicamente?
Esti diagnosticata cu ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești anemica probabil

| oz_1736 a răspuns:

Daca crezi ca dormi suficient si esti obosita, fa-ti un ecograf la splina, rinichi, ficat si o analiza la sange