| Sara2 a întrebat:

Ma simt obosită și dorm non stop. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Multumim ca ne-ai informat. E si vreo intrebare pe undeva?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu! Doar ca eu sunt batran. Cand eram tanar nu prea aveam timp de somn. Tu esti tanara. Poti fi o fire meteo-sensibila. Poate ca te culci la ore tarzii, etc. Vorbeste cu medicul de familie!

| Simpatic a răspuns:

Sa nu fie o afectiune cum este cea a ficatului zic, sper sa nu fie asta doar am zis si eu, primul gand cand am pus oboseala si non stop in acelasi plan de idei
pe de alta parte depinde si ce faci de esti mereu obosita, daca pierzi noptile sau ai insomnii normal ca vei dormi a doua zi non stop cumva sa recupereze organismul, la fel daca bei multa cafea si numai dormi noaptea, la fel e mai greu pentru cei care muncesc in ture de noapte etc
Iarasi nu doresc sa sperii pe nimeni si nu iti doresc acest lucru dar poate fi ceva neurologic, o afectiune ceva, poate trecatore, sau chiar poate fi si o problema a ficatului hepatita acuta/cronica sau hepatita virala.
Cum spuneam nu iti doresc nimic din cele enumerate.
Insa ai un medic de familie cred si ii poti cere lui o opinie sau chiar o trimitere catre medici de specialitate! Vorba medicilor este mai bine previi decat sa tratezi.cum previi? mergand din timp sa facand investigatii medicale.

| Manu12 a răspuns:

Poate pur si simplu ai nevoie de iubire. Ia o imbrstisare de 3 ori pe zi, a cate 20 de secunde fiecare, sa vezi efectul. Recomand cu incredere.