| Petronelas58010 a întrebat:

Hey! Pun aceaste întrebari celor care au avut aparat dentar, întrebările ar fi: Ce tip de aparat dentar ați avut si cât a costat? Câte zile ati avut dureri de dinți din cauza aparatului? Mai pot folosi periuta de dinti electrica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Am purtat aparat dentar fix 2 ani, in ultimele clase de liceu.Nu mai stiu exact, parca a costat totul vreo 12000 ron. Totusi, in prezent cred ca sunt alte preturi fata de acum 10 ani.Cand mergeam lunar sa il mai stranga, ma dureau dintii cam vreo 2-3 zile si atunci mancam totul mai moale.Eu nu foloseam periuta electrical, dar cred ca poti folosi fara probleme. Cel mai bine e sa intrebi si medicul dentist.

| Petronelas58010 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc mult! ????

| dullcat a răspuns (pentru Petronelas58010):

Cu placere. Multumesc si eu pentru funda.