| Anonymus12300 a întrebat:

Am doua întrebări legate de ochelari:
1) Durerile de nas din cauza pernuțelor ochelarilor trec in timp sau asa e mereu?
2) Ochelarii falși (cu 0 dioptrii) afectează vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

1 Durerile trec in timp dar vei avea semne tot timpul cat vei purta ochelari.
2 Daca sunt cu dioptrie 0 cum crezi ca ti-ar afecta vederea?
Deci, nu.

| ancaval a răspuns:

1. Nu ar trebui să te doară nasul de la ochelari. Poate sunt cam ficși și de aia te strâng.
2. Cu dioptrie zero, de la medic și pentru protecție în fața calculatorului, nu afectează vederea.