| Trebuiedoarsavisezi a întrebat:

Deci mie mi-a venit ciclul la începutul lunii inainte de asta ma simteam super naspa am fost constipata si imi era rau mereu, după ciclu constipatia a rămas dar am si gaze si râgâi, am început un tratament naturist de giardia dupa ce am aflat ca am si acum ma simt bine dar tot rămâne constipatia care ma deranjează e normal, mi se mareste stomacul dupa ce mănânc cred ca sunt balonata(pentru asta am luat digenzym) vreau sa incerc astăzi un supozitorul cu glicerina am auzit ca ajuta, incerc sa beau cat mai multa apa si ceai de musetel. Este ok ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa te vada un medic gastroenterolog care o sa i ti faca endoscopie sa vada stomacul, nu e ok sa i ei tu medicamente supozitoare asa ce crezi tu ca ar fi bune, sunt bune pe moment, ele nu vor rezolva cauza, cauza o vei rezolva numai la medic după ce te consulta faci o ecografie si rezultatele analizelor cand medicul le are pe masă atunci vei afla clar diagnostic si ce tratament va trebuii sa urmezi, ce varsta ai? Trebuie sa te vada si un ginecolog ca ai posibil dereglari hormonale si de ciclu.

1 răspuns: