| AnyLove97 a întrebat:

Am o intrebare.Am facut sex neprotejat cu un tip in masina si la sfarsit inainte sa se termine si-a scos-o din mine si s-a asezat si apoi sia frecat-o de 2ori si i-a venit doar ca mie mi-a intarziat ciclul 5 zile si imi este frica sa nu raman gravida... exista sanse? Eu tot cred ca de aceea nu mi-a venit deoarece sunt foarte stresata deoarece ma voi muta...Ce credeti? FUNDA cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarkStory005 a răspuns:

Ciclul poate intaziua. Si stiu cum este, pentru ca fix in momentele astea cruciale nu iti mai vine odata. Daca mai e si mai face-ti vreodata roaga-l sa o verifice daca nu are ceva pe ea, ca sa fi sigura ca nu isi da druml. Si urmarestei expresia fetei, pentru ca li se citeste pe fata, baietilor cand trebuie sa le vina. Testul d sarcina este si el o varianta si nu il poti lua nu numai de la farmacie ci si din magazine mari cum ar fi Carefour. Poti verfica asta pentru siguranta ta, dar asteapta mai intai sa treaca luna, si daca nu iti vine atunci e bine sa incerci. Sper sa fie doar o simpla intarziere, stiu cum te simti asa ca... Oricum, Funda?

14 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Exista sanse, nu foarte mari, dar exista. Cel mai bine e sa faci un test de sarcina.

| DNSK a răspuns:

Ai un limbaj, sa-ti traiasca! la un asemenea limbaj, sincer n-am ce sa cer de la tine! sper sa nu fii ramas, ca ai sa ucizi. bafta-n viata

| Exilee a răspuns:

STAI! Vrei sa spui ca tu ai facut sex neprotejat CU UN NECUNOSCUT? SI ai doar 15 ani. Iti dai seama ce-ai facut? Da, riscul este foarte mare! Poti ramane insarcinata si de la lichidul preejaculator intrucat si acesta contine spermatozoizi. Dar nu asta ar trebui sa te ingrijoreze, ci faptul ca POTI CONTACTA ORICAND O BOALA SEXUALA. Consulta luni un medic-ginecolog si fa-ti analizele.
SI apropo, iti dia seama ca ''tipul'' respectiv nu a vrut decat o aventura, nu? ( nu ai mentionat daca il cunoasteai sau pur si simplu era un oarecare ce dorea sa intretina relatii cu tine).

| DNSK a răspuns (pentru Exilee):

Hoooo ce te miri?! esti pe TPU!

| AnyLove97 explică (pentru Exilee):

Il cunosc de 6 ani

| Exilee a răspuns (pentru AnyLove97):

Nu am cu ce sa te ajut straight face. Ti-am zis, testul de sarcina spune totul ( dar totusi, daca nu vrei sa devi mamica, foloseste pastila de a doua zi).

| BeastMaster a răspuns:

Târfă...

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru BeastMaster):

Asta i-am zis si eu si mi-a dat raspunsu la ´refuzat´ laughing
o supara adevaru in pana mea.

| ჯpLaNe a răspuns:

Fa un test de sarcina...

| crack123 a răspuns:

Te vei muta cu burtica si o amintire care te va urmarii toata viata, va creste si iti va scoate fire albe. Felicitari, vei fi mamica happy

| angel_4561 a răspuns:

Un raspuns sigur il vei avea dupa minim o luna,posibil greturi,pofta de mancare mai mare, ciclu intarziat-sarcina in defasurare, voi partea feminina aveti mai multe motive sa va intarzie ciclu-o raceala de exemplu, nu va inteleg de ce va incepeti viata sexuala asa devreme, credeti ca noi barbatii vom disparea de pe PAMANT? daca nu-ti vine doua saptamini este cazul sa-ti faci un control ginecologic

| ogrGeT a răspuns:

Pai din pacate exista un risc de aproximativ 35% ca sa ramai insarcinata chiar daca sperma a fost ejaculata in afara.Sa iti spun de ce:
In timpul actului sexual penisul elibereaza un lichid care contine sperma.
Dar repet este putin probabil.

| Annne19 a răspuns:

Ai spus ca nu si a dat drumul in tine nu? daca nu si a dat drumul nu esti gravida. ciclu intarzie e ceva normal nu il ai regulat e clar. Daca tot esti nelinistita fa un testwinking pentru siguranta tawinking

| zuzanca12345 a răspuns:

Hellllloooo, daca te duci la farmacie ai sa gaseti acolo un dispozitiv micut care sea cheama test de sarcina, foloseste-l cu incredere!