| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema: Pana acum nu m-a ingrijorat foarte tare dar ma tot gandesc de o vreme "Sa intreb?" "Sa nu intreb?" Si mi-am zis: WTF! N-are ce sa-mi strice daca intreb: Am 14 ani, iar menstruatia imi vine de un an jumate. Nu am avut nici un fel de contacte sexuale (abia m-am sarutat de cateva ori :"))Dar acum 2 luni in locul lichidului rosu inchis de la menstruatie am avut unul maro. Chiar maro! Nu maro-rosiatic. Iar cand ma stergeam dupa treaba mica era tot maro, nu era mai rosu si nici mai deschis. Dureri in mod special nu am avut si nici nu eram racita, iar de atunci n-am mai avut nimc. Sunt bine si sanatoasa. De la ce o fi fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Culoarea menstruatiei difera de la rosu aprins pana la maroniu inchis, este normal, nu te ingrijora, peste cateva zile iar va fi rosie sau la urmatorul ciclu.

| scumpikxa a răspuns (pentru evenso):

Multumesc! Acum m-am linisti de tot! Mai ales ca la menstruatia de dupa totul a fost ok!

| evenso a răspuns (pentru scumpikxa):

Pentru putin, @CoconutChocolate greseste cand afirma ca din cauza dereglarii hormonale sau raceale, chiar nu stiu de unde scot unii asemenea lucruri.
Iti doresc toate cele bune!

5 răspunsuri:
| AleGsZ a răspuns:

Menstruatia gresise gaura ^_^

| CoconutChocolate a răspuns:

Probabil e sa fi racit in decursul lunii trecute sau o dereglare hormonala ceea ce e normal ca la aceasta varsta sa apara astfel de dereglari. Asa ca stai linistita, luna viitoare va avea aceeasi culoare rosiatica pe care o avea inaintehappy

| actaraspunsuri a răspuns:

Nu e ceva grav bea apa in fiecare dimineata si nu te excita prea mult