| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am puncte rosii pe picioare cam de jumatate de an cred ca din cauza epilarii. Cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca iti dispar si iti apar dupa epilare da, aceea este cauza. Daca de un an le ai si nu ti-au mai trecut nu este ok, consulta un dermatolog.
Santate!

| Cristina12457 a răspuns:

Buna! Si eu am avut din cauza epilarii deoarece s-a iritat. Mie mi-au trecut in maxim o saptamana deci la tine nu cred ca este din cauza epilarii daca le ai de atat timp. Poti incerca niste creme si poate o sa iti mai treaca, daca nu poti consulta un doctor, poate este ceva mai grav.