| AdrianaL30 a întrebat:

Am o problema pe care am transformat-o intr-un complex de ceva timp.Degetul aratator si degetul din mijloc de la mana dreapta sunt un pic strambe si inclinate in dreapta.Iar la mana stanga tot aceleasi degete sunt si mai mult inclinate spre stanga.Mai multe persoane mi-au spus ca e sunt asa pentru ca le am foarte lungi, dar nu stiu ce sa cred.Imi puteti da niste sfaturi?
P.S:Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Vezi sa nu ai inceput de artrita reumatoida.Ar trebui sa te vada un doctor.Te dor articulatiile la ele?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru viotedy):

Se poate sa fie un inceput de artrita reumatoida fiindca il dor asa tare degetele.

| AdrianaL30 explică (pentru viotedy):

Nu ma dor degetele.Sunt doar strambe si formeaza un fel de paranteza.

| viotedy a răspuns (pentru AdrianaL30):

Pe urma am vazut ca ai doar 14 ani, nu poti avea artrita.O fi o deficienta de calciu.