| Delitra666 a întrebat:

Am și eu o întrebare mai ciudată. Poți deveni model dacă ai scolioza? Nu s-a agravat încă scolioza, e de vreo 30 de grade dar nu știu...Vă rog să-mi răspundeți la întrebare, dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde doar de casa de modă. De obicei, vor doar fete trase prin inel. Dar, se poate și să se accepte fete normale.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti deveni model cand coloana ta este stramba!
Sincer, imi pare rau pentru tie, dar problemele tale de sanatate nu-ti vor permite sa intrii intr-o industrie, unde se cere o tinuta perfect dreapta.
Poate ai nevoie ca mama sa-ti explice de ce nu se poate acest lucru, banuind ca esti foarte micuta de varsta, daca inca mananci creta si lumanari, intrebandu-te ce ti se poate intampla.