| WhoAteMyNandos a întrebat:

Anul trecut am fost la dentist pentru ca avea doua carii, una mai mica la un dinte din fata si una foarte mare la un molar de jos. La dintele din fata mi-a scos nervul si mi-a refacut dintele, insa la molar nu prea a reusit sa-mi omoare nervul, sa nu mai spun ca imi facuse 3 fiole cu anestezic si eu simteam ca mor pe scaunul ala blestemat. Simteam o intepatura groaznica cand imi baga acul ala, mi se ducea intepatura de la masea pana la inima si tremuram toata. Groaznic. De atunci nu m-am mai dus pentru ca imi era prea frica.

Vreau sa stiu ce ar trebui sa fac acum. Inca ma mai doare "ocazional" si am ramas doar cu cateva bucati din masea ca un mic crater din ce era. Daca ma duc sa mi-l scoata, o sa doara? Pentru ca stiu ca sunt cam imuna la anestezice, si nervul ala se cam zbate sa traiasca, iar cariile mi-l mananca si nici acele nu-l omoara. Mi-e fricalaughing.

funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Letty03 a răspuns:

Chiar nu stiu. am si eu o problema asemanatoare dar inca nu m-am dus la dentist. daca nu te superi imi poti spune cam cat ai platit sa-ti repari dinti?

| WhoAteMyNandos explică (pentru Letty03):

Pai primul dinte m-a costat per total 2 mil. (mi-a indepartat caria, mi-a omorat nervul si mi-a pus coroana).