| davidwarner a întrebat:

Azi am fost sa alerg si dupa primele 1-2 ture am obosit, nu foarte rau dar ma durea tare sub coasta dreapta. E ceva normal cand esti incepator(vara asta nu am alergat mai deloc) sau e vreo problema? Acum si daca alerg putin ma doare. Va trece cu timpul, cand ma mai obisnuiesc? Modul in care respiri influeneaza asta? Cum trebuie sa respiri cand alergi?

5 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Da,e foarte normal sa te doara sub coasta daca nu faci incalzire si alergi direct cu viteza.Te doare splina

| Codrinash a răspuns:

Da,este o durere normala pentru incepatori.dar tinand cont ca nu este o durere insuportabila, ci una cauzata de efort, poti scapa usor de ea nebagand-o in seama, pana te obisnuiesti cu efortul. Nu te forta, dar ignora durerea

| ShaWorMaAgresiva a răspuns:

Pai eu unu respid foarte rapid si atunci pot sa fug fara sa obosesc(un sfat:ca sa alergi repede miscati coatele pe langa corpwinking )

| xtremekisss a răspuns:

Daca spui ca te doare asa des ar trebui sa te duci la doctor...cat despree faptul cu respiratul inspiri de 2 ori pe nas expiri de 2 ori pe gurawinking

| yonutzu_6918 a răspuns:

Salut andreeamj am un raspuns pentru intrebarea ta.e normala sa te doara sub casta deoarece ai facut efort.cand incepi sa alergi mai intai sa incepi cu o distanta mai mica si din ce in ce mai mare.