| andreimen001 a întrebat:

Azi la sport am jucat volei si am intins piciorul stang dupa o minge si am simtit la genunghi ca imi pusca ceva se misca nu stiu cum sa descriu.Acum ma doare rau cand il indoi si cand merg. Ce pot face sa-mi treaca cred ca mi s-a mutat osul sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NightCrowler a răspuns:

Dodata ce poti pasi pe el nu e asa grav. Mai mult ca sigur ai facut o intindere ceva. Incearca un repaus ceva si nu forta piciorul cateva zile. O sa treaaca de la sine. Il poti si lega cu o fasa lata cand mergi la scoala. Sub pantalon nici nu se observa.

4 răspunsuri:
| IoanaMra a răspuns:

Ti s-a miscat putin rotula, dar nu e nimic grav. Pune'ti o fasa elastica si trece! Take care!

| maresal a răspuns:

Daca poti merge pe el nu are nimic.Incearca sa porti o genunchiera ceva timp.

| DoReMi a răspuns:

Buna! Ar trebui sa mergi la medic, poate sa fie o fractura grava sau sa poti sa nu mai mergi un timp pana se vindeca

| DoReMi a răspuns:

Buna! Ar trebui sa te duci la medic poate sa fie o fractira grava sau daca nu sa nu mai mergi un timp pana se vindeca