| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU cainele meu a fost muscat de alt caine de gat si cred ca este ceva grav fiindca ii supureaza rana dar nu stiu de ce, ca cu o zii inainte i-am spalat rana!
Plz raspundeti si spuneti-mi care ar fi riscurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabyG a răspuns:

Media varstei utilizatoriilor de pe site-ul acesta este probabil de 13-14 ani. Deci chiar nu inteleg de ce intrebi asta aici unde fiecare isi da cu parerea. Nu e normal, cum spunea cineva mai sus, sa il duci la veterinar?

| Felys a răspuns:

Posibil ca celalat caine sa fi avut un microb ceva, riscul ar fi sa fi luat ceva de la el si sa moara daca nu mergi cu el la medic sa il trateze

| Petalss a răspuns:

Mai bine il duci la doctorul veterinar. Nu?

| xereth a răspuns (pentru Petalss):

Pai cred si eu...sad