| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU de 15 minute ma inteapa inima foarte tare, poate sa fie vorba de inceperea unui infarct? Am doar 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la anxietate, uneori se simte ca și cum ai avea 100 de kg pe piept, o presiune ce doare ca naiba ce te face sa crezi ca ai probleme cu inima, și când mergi la cardiolog nu îți găsește nimic. Ia magneziu b6 3 săptămâni - o luna de zile, și ceai de tei o săptămână și vei fi ok. Și eu am câteodată problema asta când meditez în direcția greșită, negativa. Stresul agravează simptomele anxietății, uneori apar dureri somatice, dureri fantomă tipic anxietății. Este o afecțiune foarte greu de înțeles atunci cand e în stadiu de anxietate cronica, imita cel puțin 20 de afecțiuni ca și simptome, te duci la medici și afli ca de fapt nu ai nimic, și timp pierdut, și bani pierduți cu grămadă.
Trebuie sa îți găsești o ocupație care sa îți tina mintea ocupata, citește cărți de dezvoltare personala.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie oboseala

| Legion7X a răspuns:

Ai consumat suc ceva acidulat?

| Lukasssz explică (pentru Legion7X):

Nu

| Legion7X a răspuns (pentru Lukasssz):

Ai probleme cu inima, sau ai mai avut întepaturi înainte?

| Iote a răspuns:

Intepaturile si infarctul sunt perfect paralele.
Ori frig, ori stres...

| BuLaNNNeL a răspuns:

Suferi de anxietate, tulburări de genul?

| Lukasssz explică (pentru BuLaNNNeL):

Anxietate

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Lukasssz):

Pentru liniștea și mult mai buna informarea a ta, consulta un cardiolog. Dar probabil "înțepăturile" sunt "false" și sunt datorate acestei tulburări.
Poate și ceva deficit prin organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infarctul nu este intepatura, nu iti fa griji. Stai culcat pe spate si la caldura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trage un pui de somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune puțin zahar într-un pahar cu apa și imediat îți trece!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimboy111 a răspuns:

Da poti face infarct la orice varsta si da poti face daca te inteapa inima

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Probabil o afecțiune a mușchilor de pe acolo, ceva trecator, stai linistit, poți chema ambulanta sa fii sigur, dar eu nu cred ca e vorba decât de ceva simplu. big grin