| Daniela1111 a întrebat:

Hey TPU!
De cand am inceput liceul nu am mai mancat la liceu, in pauze, ci doar acasa. De la ora 8 dim pana la 13 nu mancam nimic si de cateva zile a inceput sa ma doara stomacul in momentul in care nu mananc si chiar daca mananc ma doare.Ma tine asa aproape toata ziua,ma ia, ma lasa.Mentionez ca nu am luat pastile. Aveti idee ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intre masa de dimineata si masa de pranz trebuie sa fie o gustare. Daca respecti niste reguli minime de igena nu ai probleme desi intr-o clasa neaerisita se poate intampla, oricum, orice. Deci mananca si nu te abtine pentru ca iti distrugi stomacul! Probabil frica de Covid 19 te face sa nu mananci! Ideea este ca si daca nu mananci tot te poti imbolnavi. Asa ca nu ezita. Poti slabi organismul si devine si mai vulnerabil.