| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

De mult timp, dar nu am bagat in seama, ma doare degetul mare de la mana dreapta la nivelul osului trapez, unde, a inceput sa ma doara foarte tare in ultimul timp, iar durerea pe care o am poate sa ma apuce oricand, chiar si daca stau! Ce sa fac? Aștept sfaturi de la voi. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivanov27 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor specific problemei tale,
Te-ar putea sa te ajute cu durerea : nurofen cu antiinflamator, comprese reci, masarea zonei cu o crema voltaren. Sper ca te va ajuta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am ras cu lacrimi de cea mai proasta descriere posibila laughing
Era suficient sa spui: "ma doare degetul mare de la mana stanga", ca trapezul nu are ce cauta in deget!
Nu-i nimic de facut, ia o pauza sa-l mai folosesti si va trece.

| Albu_Georgiana_2000 explică (pentru Violleta2022):

In primul rand, am zis că este mâna dreaptă iar, în al doilea rând, am zis că este în zona osului trapez, ceea ce tu nu ai precizat în acest răspuns așa că te rog frumos să incetezi cu acest asa zis hate ca nu funcționează si sa razi de altii!