| Panteraa a întrebat:

De vreo doua zile ma doare in piept. Nu e o durere mare doar ca ma doare cand respir si de aceea respir si mai greu. E ceva grav? Am 15 ani jumate. Mentionez ca nu ma doare nonstop, ci seara mai mult si cate odata peste zi. Dau funda.PS: Nu fumez si nu beau alcool sau cafea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi o nevralgie intercostala, mai ales daca te doare in timpul inspirului. Ia antiiinflamatoare (nurofen), evita curentii de aer sau aerul conditinat, imbracate mai gros si daca nu se amelioreaza fa si o radiografie pulmonara, la indicatia medicului de familie sau internist. Fundita?

7 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate ai racit, ai baut ceva rece.Mergi la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate sa fie o mica raceala sau poate fii ceva si de la inima.
Ar trebui sa faci un EKG sa vezi cum stai cu inimioara ta.
Te pup!

| Enki a răspuns:

Du-te repede de urgenta la un medic, iti recomand.nu e deloc bine.am mai patit-o si eu odata parca.ar trebui sa te consulte un doctor

| Levelstar a răspuns:

Daca alergi foarte mult e de la sine ca te va durea pieptul asta fac eu alerg mult la fotbal si seara am o durerea foarte mare in piept

| Tinna_Criss_1992 a răspuns:

S`ar putea sa fii racit! consulta un doctor specialist!

| Panteraa explică (pentru Tinna_Criss_1992):

Nu cred ca am racit ca in afara de asta nu am nimic.

| Syera a răspuns:

Probabil ai un suflu sistolic. Esti tanar, un suflu sistolic de grad mic, poate sa nu aiba nici o semnificatie. Sa traiesti cu el pana la adanci batranete fara probleme, dar asta o vei afla dupa consult cardiologic+echografie cardiaca.