| Nustiucenumesapjm a întrebat:

Hey TPU. Fara misto va rog. Am 14 ani si noaptea am ejaculari nocturne, dimineata ma trezesc cu chilotii fleasca. Mai curge putina sperma dar cand ma masturbez nu curge nimic niciodata. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal cand intri la pubertate sa ai polutii nocturne, si sa ejaculezi in somn.
Din pacate, corpul tau inca nu produce sperma, de aceea nu ai sperma cand te masturbezi, decat ffff putina care se strange in timp. Procesul de refacerea a spermei dureaza 10 zile, deci nu mai freca cucul toata ziua, ca risti sa lesini sau sa-l iriti si sa se umfle.

Dupa polutiile nocturne trebuie sa te speli foarte bine cu apa calda si sapun, atata pe cuc cat si prin faludirle lui, ca sperma se usuca si se intareste, facand o crusta tare care in timp produce iritatii si un miros ingrizitor.
Chilotul se schimba si el.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Ejacularile pe timpul noptii sunt normale, mai ales ca nu se intampla doar de la vise erotice, contrar opiniei generale. Arata ca functionezi ok din punct de vedere sexual si elimini astfel lichidul,, vechi''.

Sunt cateva lucruri pe care le poti face pentru a reduce catusi de putin frecventa acestor vise umede(wet dreams). Incearca sa te masturbezi in fiecare seara timp de o saptamana, apoi o saptamana sa nu o faci deloc. Apoi, ar trebui sa iti poti da seama daca asta te ajuta sa reduci din episoade. Mai poti face, inainte de culcare, meditatie si exercitii de relaxare. Poti apela si la un psiholog, sau sa mergi chiar la medic daca consideri ca este ceva in neregula.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321351