| ingrydutzza1999 a întrebat:

happy, ma puteti ajuta cu ceva...
Deci...acum cateva zile sora mea m-a facut cu un fel de aparat cu ceara pentru epilarea mustatii, si din cate am vazut era de 100 de ori mai dureros decat aplicarea cearei normale la salon, sii..la inceput pentru vreo 2 zile toata zona gurii era rosie,ma ustura rau,apoi a inceput sa se decojeasca pielea,dupa au aparut mancarimi,fara sa vreau m-am scarpinatt ca nu rezistam tentatiei ca ma manca prea rau si a doua zi m-am trezit cu o gramada de bubite in jurul gurii,si nu stiu cum sa fac sa scap mai repede de el,va rog ajutor,arata naspaa, toata lumea imi spune:ce ai patit? arata nasol etc, funda raspuns folositor
ps:fara batjocora va rog :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te poate ajuta un unguent/ crema de galbenele --- galbenelele (Calendula officinalis)au proprietati antibacteriene si anti inflamatoare

| Ciprian363636 a răspuns:

Du-te la un dermatolog
Funda?

| Boss_Edi_1988 a răspuns:

Pai una pentru ca esti sensibil si te-ai iritat si a doua fiinf ca ai o alergie....Cu timpul o sa scapi de ea.Si asta ti-a provocat mancarimea si o gramada de bubite in jurul gurii.