| VIOLETMOV a întrebat:

Maine merg sa imi fac analizele medicale pentru scoala. Ce ar trebui sa fac inainte? Am voie sa beau apa plata simpla? Ceva recomandari? Anul trecut am mancat seara niste ciocolata si mi-a iesit glicemia FOARTE mare, de parca o mancasem in momentul cand imi lua sange. Anul acesta nu am mancat dulce nimic de ieri. O sa imi iasa normal? Ceva sfaturi?
Multumeac anticipat si funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NadyPorahy a răspuns:

Analizele de sange trebuiesc facute pe stomacul gol, nu manca noaptea. Apa poti bea, dar bea apa plata. Si cam atat. happy

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Cu doua zile inainte lasa sucuri, dulciuri iar dimineata nu nimic, nu o sa mori doua ore.

| VIOLETMOV explică (pentru Crackman):

Eu ma trezesc maine la 6, iar analizele le fac la 10-11. Deci sunt cam 5 ore, dar multumesc oricum.

| Crackman a răspuns (pentru VIOLETMOV):

Dormi mai mult ideea este ca poti sa bei apa dar plata only.

| AnnaMaria237 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci si sa bei Nimic dupa ce te culci, adica nici noaptea sau in timpul Noptii si nici dimineata

| VIOLETMOV explică:

Am auzit ca nu am voie nici sa ma spal pe dinti. Este adevarat? ( P.S. cred ca voi face si exudat faringian sau cum se chema. La scoala unde merg eu trebuie ca in fiecare an sa ducem un dosar cu analize la inspectorat si unul la director ( normal ca aceleasi analize, ori duplicate de spital, ori la xerox ) si trebuie analize complete! De sange, de urina, de saliva, Tot!
Deci, m-am pierdut in detalii ( mi se mai intampla ) dar am dau nu voie sa ma spal pe dinti?