| Ionut124 a întrebat:

O rudă a mea de 30 de ani a avut o aluniță care i.a apărut când a fost gravida, apoi la 29 de ani s-a micșorat și s-a înnegrit (la început era maro)
. In câteva zile i-a căzut de tot. Să meargă la medic sau nu?
Ofer fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MedRex a răspuns:

Orice modificare a unui nev pigmentar (aluniță), fie culoare, formă, dimensiune trebuie investigată de către un medic dermatolog. Nu amânați!