| Catacombe a întrebat:

Pe ora mea o opereaza azi de apendicita. Peste cate zile i se va face externarea? Azi e miercuri, pana vineri-sambata va iesi din spital? Daca are vreo legatura cu varsta are 6 ani.
Astept un raspuns cat mai rapid si concret!
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Daca nu exista coplicatii si nu vad de ce ar exista la o operatie de apendice(apendicita e boala iar apendicele e un"organ"nefolositor) poate sambata dupa masa dar cum medicii nu lucreaza sambata(chiar si cei de garda nu o pot externa fara acordul medicului care a operat-o) cel mai sigur luni. Multa sanatate surore-i tale si de asemenea si tie thumbs up

| Catacombe explică (pentru stlucian):

Apenticita am scris si eu, dar cei de la TPU mi-au schimabt in '' apendice ''. Multumesc.

| stlucian a răspuns (pentru Catacombe):

Pentru putin

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai boala este apendicita. Nu se opereaza de apendicita ci de apendice. Internarea dureaza 3-4.

| neutrino a răspuns:

Cel tarziu luni va fi acasa. Multa sanatate!