| imyu a întrebat:

stiti metode de a avea ten curat si scapa de cosurile deja >existenta?
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic și tinctură de propolis și seara după ce te-ai spălat cu un săpun antibacterian aplică ulei de migdale dulci!
De coșuri scapi dacă le tratezi!
Pa, pa.

| Filip23 a răspuns:

Puisor, da cu niste biter suedez sau biter romanesc (asta doar seara ca are putina culoare). Tot seara merge si propolis glicolic ( pateaza ireversibil fata de perna, pui una mai veche). Spre deosebire de alcoolul iodat, nu ataca pielea si nu patrund spre neuroni, daca cosurile sunt pe frunte.

| traficanta a răspuns:

Eu am folosit Zynerit si pot sa spun ca a fost cel mai eficient. mi-au disparut cosurile.Desi tratamentul tine 5 saptamana intr-o saptamana 2 iti dispar toate cosurile.Il gasesti la farmacie costa 30 de leiwinking da meritabig grin
acum folosesc un tratament de la GARNIER pentru exfoliere, tonifiere si apoi pentru prevenirea si disparitia imperfectiunilor. Dar il am din Spaniawinking dar am vazut in in Carrefour.Succes.

| Afdsa a răspuns:

Du-te la dermatolog.

| DiannaDi a răspuns:

Daca ai problema cu ele, poti apela la un dermatolog! degeaba iti zic eu cumpara-ti Nivea Clear etc pentru ca nu stii ce tip de ten ai si cremele pot avea reactii adverse, sa fii mai rau decat esti!
daca nu vrei sa apelezi la un medic, fa-te cu ulei de masline pe ten inainte de culcare timp de o luna. cel putin vei avea un ten bine hranit...
baftahappy

| gabriela_7244 a răspuns:

Pai i-ati pentru inceput un minisistem artystry care contine un demachiant, tonic si crema. pentru cosuri tot la artystry gasesti o crema pe care o aplici doar pe cosuri, si le usuca. crede-ma si eu folosesc, si merita! cauta un reprezentant amway ca sa poti face rost de ele. daca nu cunosti pe nimeni cauta-ma yo_daby@yahoo.com

| vikloth a răspuns:

Incearca cu zinerit il gasesti in farmacie e in jur de 40 de lei o sticluta si te tine 2 saptamani sau chiar mai mult
eu intr-o luna am scapat de ele

| Mirunaaaa a răspuns:

Am vazut ca ati mai scris ceva cu propolis... aveti mare grija cu propolisul ca daca aveti alergie la el puteti muri in somn...mai bine nu incercati propolisul pentru sinduranta voastra,,, asa mi-a spus mie un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Incearca crema de la Vichy Normaderm. E foarte buna.