| ZokyRun5 a întrebat:

Stiti careva niste metode(pentru acasa)eficiente prin care pot scapa de cosurile faciale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Pentru acnee severă încearcă tratamentul recomandat de mine: http://m.tpu.ro/......i-mari-pe/
pentru o "mică" infecție recomand măști făcute acasă (miere de albine+albuș de ou sau/și gălbenuș; măști pe bază de argilă) și gelul de curățare de la Garnier pe care îl folosești de două ori pe zi.

| Holy2010 a răspuns:

Singurele creme dovedite in cazul acneei sunt cele pe baza de peroxizi. Din pacate se gasesc foarte greu si nu sunt fara efecte secundare (uscarea tenului). Eu cumpar de pe olx de la o doamna din Cluj. PanOxyl se numeste.