| daniela0daniela a întrebat:

tatal meu a avut vara asta o problema de sanatate din vina tigarilor (destul de grava),a promis ca se lasa de tigari dar astazi l-am vazut fumand. nu stim ce sa mai facem sa il convingem, am incercat cu plasturi,cu nicotina,cu tigari electrice,nimic nu a mers, va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Acu 3 ore cautam o tigara sa o fumez in timp ce-mi beau cafeaua.N-am gasit.Acu mi-ai amintit tu iar de ele fir-ar sa fie.
N-ai cum sa-l convigi tu.Cand durerea dispare prostia reapare.Se lasa cand vrea el sa se lase si nu mai fumeaza.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cand aflii metoda sa imi zici si mie, desi nu prea cred ca vei reusii vreodata pentru ca stiu cum e o persoana ahtiata dupa fumat, eu am incercat cu sotul si nici o șansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar lasat in pace.

| xbugs a răspuns:

Te lasi cand vrei tu, nu exista vreo metoda miraculoasa sa te lasi de fumat.
1.Singurul lucru care iti trebuie este vointa.
2. Daca tatal tau esti in varsta(70-80 ani ) nu prea mai ai cum sa il opresti si daca il opresti( fortat ) ii faci mai mult rau, el trebuie sa vrea sa faca acest pas nu sa il oblige altii.