| monyk94 a întrebat:

Hey! Va cer ajutorul intr-o cauza cam, nasoala sa zic. Azi am cazut si m-am lovit la buza. Da, stiu, nasol. M-am lovit rau si s-a crapat, dar pe dinauntru. Si ma doare groaznic. E ceva ce pot face sa scap de durere? Simt ca mooor! x_X E...rana deschisa. Si chiar nu vreau sa merg la spital. :-s Va rog sa ma ajutati. puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Z3R0H0uR a răspuns:

Alifie, daca e mare si CHIAR te doare, du-te la spital sa iti faci operatie, nu iti fie teama, iti baga un acusor mic si gata. mai bine decat sa stai cu ea infectata si sa te doara in fiecare zi mai rau ca un ac.

| monyk94 explică (pentru Z3R0H0uR):

Da, stiu ca nu ar trebui sa imi fie frica, dar imi e x_X E vreo posibilitate sa treaca fara nimic? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medic sa-ti puna cateva fire.

| SandyD a răspuns:

Salut,iti cred problema ta dar sa stii ca se eu am patit la fel=(Am cazut la patinuar....Sincer sa fiu primele zile m-am ascuns... dupa aiai a inceput si a se umfla.iti sugerez sa mergi la medic oricum eu am fost operata de urgenta pentru ca rana era la fel deschisa si buza inauntru crapata.