| AndreeeaConstantin a întrebat:

Hey, vreau sa stiu cati dintre cei care poarta ochelari au lentile de la Essilor? Trebuie sa imi fac ochelari si nu stiu ce sa aleg, toata lumea imi spune ca cei de la Essilor sunt pe bune lideri mondiali si ca toate lentilele lor sunt foarte foarte bune. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Nu stiu care sunt lideri in lentile dar lentilele mele sunt de plastic, heliomate si antireflex(pt.monitor).Stiu ca au fost comandate in Italia pentru ca la cerintele mele/dioptrii nu aveau pe stoc.De ce de plastic? Pentru ca sunt mai usoare si nu lasa urme la baza nasului+nu se zgarie usor.Heliomate=se inchid la culoare la lumina/soare si/cu zapada.Deci in concluzie in primul rand trebuie sa fie focalizate dupa cerintele medicale ale tale si apoi restul.O atentie deloc de neglijat trebuie sa ai si la rame! Multa sanatate cool