| aysemelek2103u a întrebat:

Hey You, am și eu o întrebare.
Am 13 ani și mi-a venit prima menstruație acum 13 zile și mi-a curs incontinuu. Nu s-a mai oprit. Mi-a început menstruația pe 2 august și încă nu i-am zis mamei pentru că mi-e frica sa merg la doctorul ginecolog. Este normal sa îmi vina atât de mult timp și încă să mai îmi curgă? Va rog sa îmi spuneți și mi-e o părere despre asta și despre ce ar trebui sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Spune i mamei tale. Nu desigur ca nu este normal! Vrei in continuare sa pierzi sange ca mai apoi sa ai stari de lesin, sau sa lesini doamne fereste? Va fi si mai grav. De ce sa nu i spui mamei tale? Si daca te va duce la ginecolog foarte bine. Nu te mananca nimeni acolo, iti face doar bine.

| aysemelek2103u explică (pentru Valentina8):

Ideea e că mie nu îmi curge mult și eu am fost răcită și încă mai sunt... poate fi de la asta? Căci unele persoane mi au spus că este destul de normal dar sincer eu nu striu ce sa cred

| Valentina8 a răspuns (pentru aysemelek2103u):

Doar un doctor iti va spune daca e sau nu normal. Sau cineva care a invatat in acest domeniu.

| aysemelek2103u explică (pentru Valentina8):

Mulțumesc oricum pentru timpul acordat ❤️

| Valentina8 a răspuns (pentru aysemelek2103u):

Pentru putin? sa fi sanatoasa :*

5 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

Spune i mamei tale si ea o să te ajute că si ea a trecut prin asta si știe mai bine
Nu prea e normal așa încontinu așa că du te la ginecolog si nu ai de ce să-ți fie frică că nu se întâmplă nimic