| ριтιкαα a întrebat:

Heyy TPU.
Acum cateva zile mi-a dat cineva gaura pentru cercei in urechi.

De atunci ma dor urechile groaznic de rau.
Ce credeti ca am patit? [eu nu am mai avut nikiodata gauri in ureche]

Cum pot sa fac sa nu ma mai doara.
Pls:X

Funda +vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| camryn a răspuns:

Sa nu fi facut vreo infectie (ca acele alea cu care ti s-au facut gaurile numai sterile cred ca nu erau). Daca ti-ai pus deja cerceii, si daca acestia sunt dintr-un material plastic sau coroziv, atunci ai sanse mari sa se infecteze gaurile. Poti folosi ca unguent Tetraciclina, insa eu ti-as recomanda sa te vada un medic. Pentru ca orice rana sau intepatura, are tendinta sa se vindece, ai grija sa misti de cateva ori pe zi cercelul in ureche, ca acesta sa nu se prinda si sa ramana fix acolo happy.
Multa sanatate!

| ριтιкαα explică (pentru camryn):

Mersi mult de tot:*:* de miskat cercelul se intampla de vreo cateva sute de orii. din moment ce ma doare f rausad:*:*

2 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Durerea o s-a cam persiste pana cand o sa inceapa sa se vindece urechea. Daca nu trece cam dupa o saptamana du-te la medicul de familie.