| anonim_4396 a întrebat:

Hi.Am avut mana(degetul) in ghips 1 saptamana(entorsa) si nu putea'm sa misc degetul mai mult de jumatate cam asa ceva http://www.beautypalace.ro/259-home_default/deget-practi ca.jpg
Pur si simplu nu ma lasa, si daca incerc mai tare ma doare si simt ca... m'i se sparge osul, doctoru mi-a spus sa il misc in apa calduta cateva zile. Acum vreau sa stiu si eu daca ati mai avut asa ceva, se vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Se vindeca, trebuie sa faci exercitii usoare sa nu il fortezi mai rau

| CVane a răspuns (pentru thalyslly):

Sper,faza e ca nu pot sa il misc mai mult ceea ce ma enerveaza si ma face sa gandesc si mai pesimist, insa exercitii fac, dar m-am gandit si sa il fortez la maxim.

| thalyslly a răspuns (pentru CVane):

Daca il fortezi la maxim ajungi iar cu el in ghips
trebuie timp si rabdare

| CVane a răspuns (pentru thalyslly):

Ceva ce eu nu am sad.

| CVane a răspuns (pentru thalyslly):

Dar chiar nu imi pot da seama ce exerciti fiindca eu nu pot MISCA degetu mai mult decat e in poza aia.

| thalyslly a răspuns (pentru CVane):

Il indoi cat poti de mai multe ori si in cateva zile o sa poti sa il folosesti normal

| CVane a răspuns (pentru thalyslly):

De aseara am mai reusit nitel, nitel faza proasta e ca am scoala...