| SSis a întrebat:

Hi^^ doresc sa stiu si eu cum pot sa ma ingrashappy am fost si la medic mi sau acordat vitamine etc. dar degeabahappy tatal meu e mai slabut de firebig grin iar eu la fel ps : am 15 ani doresc sa iau oleaca in greutate happy de mancat mananc regulat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

"oleaca" poti sa iei daca faci miscare si "workout" si mananaci bine (mai ales proteine);

| Mina a răspuns:

Fa sport! Si mananca regulat, 3 mese/zi si cate o gustare intre mese.

| procust a răspuns:

Ai 15 ani, inca esti in crestere, organismul tau consuma multe resurse, ai un metabolism foarte intens! nu cred ca trebuie sa faci nimic, cand se va incheia cresterea te vei opri la o greutate si atunci o sa vezi ce e de facut, daca mai pui sau mai slabesti!

| poesia a răspuns:

Ia magne b6 cate 2 de 3 ori pe zi.

| jade_7951 a răspuns:

Mananca mai multe proteine sau chiar cumpara un shake proteic care se gaseste la plafar am impresia (sunt acele prafuri pe care le iau baietii cu muschihee hee

| SSis explică:

thinking vreau sa ma ingras dar nu in excesbig grin incat sa arat si bine:d

| SSis explică:

Doresc si cevabig grin care sa nu imi afecteze corpul:s dar bun